Squash na Chrobrym

Bielsko-Biała, 2014

W dniach 27-30 sierpnia 2014 w Bielsku-Białej odbywał się sportowo-kulturalny event „Squash na Chrobrym”. Na ten czas ustawiliśmy w centralnym miejscu Bielska-Białej nasz szklany kort. Impreza została zorganizowana przez największy bielski klub squasha – Modelarnię (www.sport.bielsko.pl) i trwała 3 dni – od czwartku do soboty (w niedzielę rano kort był jeszcze do dyspozycji przechodniów).

W ciągu dnia trenerzy z klubu Modelarnia pokazywali mieszkańcom Bielska tą pasjonującą grę, a wieczorem na naszym korcie odbywały się mecze pomiędzy zawodnikami dwóch drużyn: „Polski” i „Reszty Świata”. W składzie polskiego zespołu byli zawodnicy aktualnej kadry Polski z numerem jeden rankingu Polskiej Federacji Squasha – Łukaszem Stachowskim na czele. Pozostali dwaj to: v-ce Mistrz Polski 2014 Przemysław Atras oraz Julian Kischel. Skład drużyny Reszty Świata był z kolei zasilony trzema utytułowanymi zawodnikami z zagranicy – byli to: Mistrz Izraela 2014 Daniel Poleshchuk, Mistrz Chorwacji 2014 Domagoj Spoljar oraz Mistrz Czech Pavel Sladecek. Finalnie drużyna „Reszty Świata” zwyciężyła ten pojedynek w stosunku 8:1.

Szklany kort został postawiony w Bielsku-Białej pierwszy raz w historii tego miasta. Mało tego było to również pierwsze ustawienie kortu w województwie śląskim. Bardzo dobrze dobrane miejsce na lokalizację kortu – przy głównej ulicy centrum miasta – pozwoliło zaciekawić squashem bardzo dużą ilość mieszkańców Bielska, których duża ilość pojawiała się przy korcie każdego dnia. Odbiło się również na zwróceniu uwagi na to wydarzenie przez media – wzmianki o wydarzeniu pojawiły się w wielu dziennikach zarówno wydawanych w formie tradycyjnej jak i elektronicznej.

Z eventu powstał materiał video, który dostępny jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=HZ4mXEU0ydI